Mikołajki 2009
Dodane przez kumib dnia Grudzień 04 2009 13:29:27
6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
Może i Ty coś wtedy dostaniesz.....

Klik czytaj więcej!

Rozszerzona zawartość newsa
To ta pora roku, kiedy za oknem wcześnie robi się ciemno. To ta pora roku, kiedy jest chłodniej i za oknem pojawia się śnieg. To ta pora roku, kiedy w domu zaczyna się sprzątanie i wyciąganie ozdób choinkowych. To rozpoczyna się grudzień.

Powoli zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia – a jak tak to również czas Świętego Mikołaja. Uwielbiamy go wszyscy - dorośli i dzieci, bogaci i biedni, mieszkańcy dużych miast i małych miasteczek. Czy jest ktoś kto go nie lubi? Jeśli tak, to ta informacja nie jest dla niego.

Legenda mówi, iż urodził się na przełomie wieków III i IV w Turcji. Niegdyś był patronem żeglarzy i wędrownych kupców. Chronił ich od niebezpieczeństw podróży i zapewniał powodzenie w handlu. Patronował też wielkim przedświątecznym jarmarkom. Niektóre miasta uczyniły go swoim patronem jak Nowy Jork czy Amsterdam. Za opiekuna obrali go również uczeni, pasterze, bankierzy, a nawet więźniowie.


Święty Mikołaj ukończył seminarium duchowne i przez wiele lat był biskupem Miry, portowego miasteczka w Azji Mniejszej. Był człowiekiem wielkiego serca, pomagał biednym i potrzebującym. Rozdał cały swój majątek ubogim. Obecnie Święty Mikołaj przynosi co roku prezenty 90 milionom dzieci na całym świecie.


Tyle legend a teraz czas na fakty. Postanowiliśmy napisać do Finlandii - która jest miejscem zamieszkania przez Św. Mikołaja - z zaproszeniem go na magiczne ziemie krainy Metin2. Dośc długo czekaliśmy na odpowiedź z dnia na dzień tracąc nadzieję. Przed momentem właśnie przyszedł list z odpowiedzią. Całą wiadomość zamieszczamy poniżej:
W skrócie: event odbędzie się na wszystkich polskich serwerach, lecz nie jednocześnie. Po świecie Metin2, w dniu 06.12.2009, będzie chodził Mikołaj (nick postaci: [Mikolaj]) i rozdawał ciekawe prezenty.


Źródło board.metin2.pl